
Druga korizmena tribina u ciklusu „Korizmene tribine na Peščenici“, pod naslovom „Pomiješane emocije i motivi – vjera i psihičke bolesti“ održana je u srijedu 21. veljače u dvorani "Fr. Dominik Barač, OP" dominikanskoga samostana bl. Augustina Kažotića u Zagrebu. Predavanje je održala prof. dr. sc. Marijana Braš, prim. dr. med., psihijatrica i psihoterapeutkinja, pročelnica Zavoda za palijativnu medicinu i voditeljica Centra za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Ovogodišnji ciklus korizmenih tribina srijedom posvećen je temi „Pokrenuti odozgor: emocije, motivacija i religija“. Organizatori tribina su: Dominikanski samostan bl. Augustina Kažotića, Institut sv. Tome i Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

Izvješće o drugoj tribini s fotografijama pogledajte OVDJE.
"Pomiješane emocije i motivi – vjera i psihičke bolesti" naslov je druge tribine u ciklusu „Korizmene tribine na Peščenici“ večeras, 21. veljače u 19.30 sati. Predavanje će održati prof. dr. sc. Marijana Braš, psihijatrica i psihoterapeutkinja, pročelnica Zavoda za palijativnu medicinu i voditeljica Centra za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, KBC Rebro.
Ovogodišnji ciklus korizmenih tribina srijedom od 14. veljače do 27. ožujka posvećen je temi „Pokrenuti odozgor: emocije, motivacija i religija“.
Tribine se održavaju u multimedijskoj dvorani „Fr. Dominik Barač, OP“ dominikanskoga samostana bl. Augustina Kažotić.
Organizatori tribina su: Dominikanski samostan bl. Augustina Kažotića, Institut sv. Tome Akvinskog i Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Moderator tribina je Anto Gavrić.
A kako je bilo na prvoj korizmenoj tribini pogledajte ovdje.

U nedjelju 18. veljače 2024., u multimedijalnoj dvorani „Fr. Dominik Barač, OP“ dominikanskog samostana bl. Augustina Kažotića u Zagrebu na Peščenici, otvorena je prigodna izložba povodom 700. obljetnice smrti i Godine bl. Augustina Kažotića, prvoga hrvatskog blaženika, biskupa Zagreba i Lucere. Autor izložbe je Anto Gavrić, a u realizaciji i postavu izložbe pomagali su mu likovni i književni kritičar Milan Bešlić te voditelj Zbirke rijetkih knjiga i rukopisa KGZ, Gradske knjižnice Davor Ferković. Organizatori izložbe su Dominikanski samostan bl. Augustina Kažotića i Institut sv. Tome Akvinskog.
Video prilog s prve korizmene tribine na Pešenici 14. veljače možete pogledati ovdje.

U nedjelju 18. veljače u 20.00 sati, u multimedijalnoj dvorani „Fr. Dominik Barač, OP“ našega samostana, bit će otvorena prigodna izložba povodom 700. obljetnice smrti i Godine bl. Augustina Kažotića, prvoga hrvatskog blaženika, biskupa Zagreba i Lucere. Na izložbi će biti prikazana umjetnička djela raznih autora, kao i izdanja te drugi predmeti i dokumenti koji svjedoče o širenju kulta našega Blaženika i sedam stoljeća nakon njegove smrti.
Otvorenje izložbe bit će na spomen zaštitnika svih umjetnika dominikanca Fra Angelica, zvanog Beato Angelico, talijanskog slikara iz 15. stoljeća.
Organizatori izložbe su Dominikanski samostan bl. Augustina Kažotića i Institut sv. Tome Akvinskog.


„Snaga ljubavi – odricanje i ljubav“ bila tema prve tribine u ciklusu „Korizmene tribine na Peščenici“ na Pepelnicu, u srijedu 14. veljače, a o temi kako smo pokrenuti ljubavlju govorio je doc. dr. sc. Odilon-Gbènoukpo Singbo, s Hrvatskoga katoličkog sveučilišta u Zagrebu.

U nedjelju 7. siječnja, na blagdan Krštenja Gospodinova, jedan od najboljih tamburaša primaša na svijetu Jerry Grcevich, iz Pittsburgha (SAD), bio nam je posebni gost te zajedno svirao na misi s Kažotićima! A kako je bilo pogledajte ovaj video.


Sustav orkestara djece i omladine - El Sistema Hrvatska održao je božićni koncert u našoj crkvi u nedjelju navečer, 17. prosinca 2023. I prošle su godine imali božićni koncert u našoj crkvi.
Opširnije:Klinci s Ribnjaka i sustav orkestara na božićnom koncertu

Na svetkovinu Bezgrešnoga začeća Blažene Djevice Marije, u petak 8. prosinca 2023., apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Giorgio Lingua predslavio je euharistijsko slavlje u dominikanskoj crkvi bl. Augustina Kažotića na zagrebačkoj Peščenici.
Bilo je to slavlje u Godini Jubileja 700. obljetnice smrti prvoga hrvatskog blaženika Augustina Kažotića, biskupa Zagreba i Lucere u Južnoj Italiji, zaštitnika samostana i ove župe, prigodom 720. obljetnice njegova imenovanja zagrebačkim biskupom. Naime, papa Benedikt XI. imenovao je Augustina Kažotića zagrebačkim biskupom 9. prosinca 1303. godine.
Opširnije:Apostolski nuncij u Kažotićevoj Godini u Zagrebu na Peščenici
U nedjelju, 3. prosinca 2023., na prvu nedjelju došašća i na početku nove crkvene godine, za vrijeme svečanog euharistijskog slavlja u 11.30, desetoro braće i sestara dominikanskoga laičkog bratstva Blaženi Augustin Kažotić, položili su svečane zavjete u Redu propovjednika. Euharistijsko slavlje predslavio je fr. Domagoj Augustin Polanščak, socius provincijala Hrvatske dominikanske provincije i zastupnik učitelja Reda, u zajedništvu župnika fr. Nikole Leopolda Nose, duhovnika fr. Nikole Mioča, župnika iz Resnika velečasnog Marijana Piskača, te đakona fr. Mislava Pečeka.

Zavjetima je prethodila duhovna obnova koju je vodio đakon fr. Mislav Peček, te zajednička devetnica svetoj Katarini Sijenskoj. Slavlju su nazočili članovi obitelji, prijatelji, a posebnu su radost donijeli braća i sestre iz laičkog bratstva Sveti Dominik sa zagrebačke Kolonije.